Choď na obsah Choď na menu
 


Nedávno ma oslovil Nardo z T.O. Supy, že čo tak urobiť zraz aj na letný slnovrat, samozrejme hore na Sivci, ako inak. Od nápadu k činu niekedy nebýva ďaleko, tak si myslím, že toto je téma na pouvažovanie pre Vás, Môžete na písať svoj názor do komentárov alebo nám poslať svoj návrh v maili. Bude zverejnený TU....

 


Ja nosím už tiež nejakú dobu jednu myšlienku v hlave. Inšpirovala ma k nej jedna akcia v čechách, ktorú som absolvoval trochu dávnejšie. Za oných čias sme sa zaoberali životom trapperov a lovcov kožušín z dôb osídľovania Ameriky, a samozrejme sme si niečo z toho skúšali a pri svojich potulkách lesmi. Vo výbave nesmela chýbať  ručnica na čierny prach, teda puška, tomahawk, nôž alebo luk.

 

Na hore spomenutej akcii sa robil tzv. trapperský viacboj. Ničo v malom prebieha na Sivci. Ten viacboj bol na spôsob orientačného behu a volal sa Zachráň si skalp. Súťažiaci, teda trapper mal ujsť  "indiánom" a absolvovať niekolko disciplín.

Utek zo zajatia - so zaviazaný očami prejsť určitú trasu k svojim veciam

Beh po trase na ktorej ho cakali ďalšie disiplíny: - zápas so strážcom- hod brvnom

                                                                                          - lukostreľba

                                                                                         - hod oštepom

                                                                                         - streľba z pušky - samozrejme pušku 

                                                                                            musel nabiť v behu.

                                                                                         - hod tomahawkom

                                                                                        - rozloženie ohňa

                                                                                        - vyryžovanie kúska zlata 

                                                                                        - vypitie pohára Brandy

Všetky tieto discíplíny sa absolvovali po trase, na každom stanovišti si dotyčný vyzdvihol líščí chvostik ako trofej a meral sa čas behu, a čas a body na jednotlivých stanovištiach. Samozrejme je možné niektoré discipliny upraviť, a ešte som vynechal hod nožom, ale ten je až po tej brandy. Malo to veľký úspech, a tak ma napadlo, či by sme nemohli podobnú vec zorganizovať aj my tu u nás. 

Obrázok

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

myslienka

Nardo,1. 4. 2009 22:58

Je to super napad len neviem kolko zrucnych by sa naslo co by absolvovali vsetky tieto disciplyny.ja asi tazko a uz vobec nie keby som znizil hladinu krvi v alkohole :)
co sa tyka letneho slnovratu prisiel s tym kamarat Robo od bratov slovanov s nazvom Sivaci.myslienka sa zrodila ked som v pondelok na obed rumazgal nad pivom ze uz je po jarnikoch a jesenniky daleko.sutaz v lukostrelbe patrila k napadu ale myslim ze by sa tieto dve myslienky dali spojit do jednej perfektnej akcie.